понеділок, 30 березня 2020 р.

26 урок Тема: Мюзикл.

Урок №26                                             
Тема: Мюзикл.

Мета: Ознайомити з особливостями жанру мюзиклу, розглянути історію виникнення мюзиклу, ознайомити з відмінностями мюзиклу від класичних музично-театральних жанрів, ознайомити з сюжетами та композиціями окремих мюзиклів, надати основні знання про відмінності між оперою, оперетою, балетом і мюзиклом.
Розвивати вміння учнів уважно слухати музичні номери з мюзиклу та надавати їм характеристику, розвивати вміння співставляти музично-театральні жанри з мюзиклом, розвивати вміння виконувати сольно пісню під фонограму.
Виховувати інтерес до жанру мюзиклу, ціннісне ставлення до сучасних театральних жанрів.
Тип уроку: комбінований, урок поглиблення в тему.
Обладнання: музичний інструмент, програвач, мультимедійна дошка, ілюстрації до музичних творів та пісні або мультимедійна презентація, портрети композиторів та головних виконавців мюзиклів.
Основні поняття для засвоєння: історія виникнення мюзиклу, відмінності мюзиклу від класичних музично-театральних жанрів.
Твори, що вивчаються на уроці:
·        Фр. з мюзиклів «Король лев», «Русалонька» (на вибір вчителя), муз. М. Мінкова «Сюрприз» фр. з х/ф-мюзиклу «Незнайка з нашого двору»
·        Відеофрагменти сучасних мюзиклів.
·        «Лебеді» муз. Г. Улиуької вірші М. Ярошенко.

Сьогодні я знову запрошую вас до театру. На сцені — мюзикл. Пропоную вам познайомитися з новим жанром, який набув розвитку в театрі та кіно. Мюзикли полюбляють як дорослі, так і діти. В основі багатьох творів цього жанру — відомі класичні твори художньої літератури та твори для дітей.
                 Актуалізація опорних знань. Парне опитування.
     -     Що таке мюзикл?
-         Розкажіть про особливості цього жанру.
-         Чим відрізняється мюзикл від звичайного спектаклю?
-         Які мюзикли сучасних композиторів ви знаєте?
-         Розкажіть про музику цих творів.
-         Який сюжет зацікавив вас найбільше?
-         Розкажіть про українські мюзикли.
  Новий матеріал для засвоєння.
            Мюзикл ввібрав в себе деякі ознаки оперети, водевілю, естрадного шоу, що відрізняються особливим відчуттям сценічного часу та яскравістю матеріалу. Велика кількість мюзиклів отримали своє друге життя в кіно. Сьогодні неабиякої популярності набувають дитячі мюзикли, мультфільми та кінофільми-м юзи к л и.
            У мюзиклі «Король лев», заснованому на однойменному мультфільмі студії Волта Діснея, сюжет зосереджений навколо сім'ї (прайда) левів, а саме їхнього короля - Мустафи, його сина Сімби та брата Мустафи - підступного і  лихого Шрама. Головному герою мюзиклу - левеняті Сімбі, довелося упродовж тривалого часу подолати чимало труднощів, щоб стати мужнім ватажком савани. На його долю випало чимало випробувань: втрата батька, неправдиві звинувачення дядька Шраму і, як наслідок, почуття глибокої провини за смерть батька. А далі - втеча з прайда і життя на незнайомій землі, яка згодом стала для Сімби рідною. Адже саме тут він зустрів нових друзів, завдяки яким він не почувався самотнім і згодом повернувся до родини.
            «Король Лев» - мюзикл, заснований на однойменному мультфільмі компанії Дісней з використанням музики Елтона Джона і словами Тіма Райса. Зрежисований Джулі Теймор, мюзикл включає в себе акторів у костюмах тварин, а також величезних ляльок. Шоу продюсує компанією Дісней Театральна.
            Мюзикл був вперше показаний 8 липня 1997, в Минеаполисе, штат Мінесота в театрі Орфей, і мав величезний успіх ще до прем'єри на Бродвеї в Нью-Театр 15 жовтня 1997 з последуюющім офіційним відкрито 13 листопада 1997 року. 13 червня 2006 мюзикл був переміщений в Мінскофф, поступившись своїм місцем Мері Поппінс.  Мюзикл є восьмим найбільш тривалим по показу шоу в історії Бродвею.
            У Лондоні мюзикл дебютував 19 жовтня +1999 року в ліцейський театр і досі проводиться там.
            У мюзикл були включені деякі зміни і доповнення в порівнянні з оригінальним мультфільмом. Мандрила Рафіка зробили жінкою, так як Теймор вважала, що в мультфільмі не було справді сильних жінок. У Бродвейській версії мюзиклу Рафіка зіграла Тсідіі Ле Лока, в Лондонській - Джозет Бушель-Мінго.
            Були додані нові сцени, такі як розмова між Муфаса і Зазу про батьківство Муфаси і сцена в якій Тімон тоне у водоспаді, а Сімба не може йому нічим допомогти. Один з важливих оповідають елементів це відхід Нали на пошуки допомоги в сцені «Безумство Короля Шрама», де поступово сходить з розуму Шрам намагається зробити Налу своєю дружиною. Налу відмовляється і пізніше заявляє про те, що вона покине Землі Прайда і буде шукати допомогу. Інші левиці і Рафіка схвалюють цю ідею в новій пісні «Shadowland».
            Король Лев у Лондоні
            Так само як і попередник, мюзикл Красуня і Чудовисько, в постановку були додані додаткові пісні, включаючи Morning Report, Яку співає Зазу, ця пісня була пізніше додана в DVD-версії оригінального мультфільму. «Тіней», яка не була використана в мультфільмі, її співають Нала, левиці і Рафіка. «Нескінченна ніч», яку співає Сімба у відповідь на обіцянку Муфаси завжди бути з ним. «Один за одним», заспівана Ансамблем на початку другого акту.
Багато тварин у мюзиклі - актори в костюмах з додатковими пристосуваннями для пересування костюмів. Наприклад жирафи - це актори ходять на ходулях. Костюми Муфаси і Шрама включають в себе механічні тримачі для масок, які можна піднімати і опускати, щоб показати «сутички» між героями. Такі герої як Зазу, Тимон, Пумба і гієни є акторами в повнорозмірних ляльках або костюмах. Теймор описує Тимона як одного з найскладніших в управлінні персонажів, так як рух голови і рук ляльки несе в собі достатньо велике навантаження на тіло актора.
            Глядачі бачать хор, на відміну від інших мюзиклів, де його зазвичай приховують в тіні.
Сцена «Полювання Львиц» включає в себе досить складний танець який повинні танцювати актриси, але він стає ще складніше через масок які надіті на них.
            Під час постановки в Китаї в шоу були додані китайські елементи. Одна з пісень була адаптована до поп-пісні «Mice Любов Райс». Так само актори жартували і навіть намагалися завести розмови з глядачами.
27 червня 2010 9 хвилин Бродвейській версії були видалені, включаючи пісню «Ранок Звіт».
            У1989 р. кіностудія Волта Діснея презентувала поціновувачам анімаційних фільмів, серед яких переважають, звісно, діти, мультфільм у стилі бродвейських мюзиклів - «Русалонька». Створений за мотивами однойменної казки Ганса Крістіана Андерсена, цей фільм-мюзикл справив надзвичайні враження на глядачів. Музику до «Русалоньки» написав композитор Алан Менкен, а пісенні тексти - Говард Ешман. Цей фільм вважається мультфільмом-мюзиклом. Серед численних нагород найвидатніпіими є дві статуетки «Оскара» в номінаціях: за «Найкращу пісню» - «Під морем» («Under the Sea») і «Найкращий саундтрек».
            У 2007 році за мультфільмом був створений театралізований мюзикл «Русалонька».
У чому полягають відмінності між театральною виставою «Русалонька» і мультфільмом? Пригадайте, які кінофільми-мюзикли ви слухали чи бачили. У чому виявляються їхні особливості?
            У дитячому кінофільмі-мюзиклі «Незнайко з нашого двору», музику до якого написав Марк Мінков, йдеться про незвичайного хлопчика. Усі його дражнили Незнайком за те, що він багато фантазував і нічого не знав напевно. Мав хлопчина дві заповітних мрії - знайти чарівну паличку і зустрітися з чарівником. І якось одного разу його мрії здійснилися: у місті з'явилися чарівники, які за допомогою магічної палички Незнайка та його друзів перенесли у справжню казку.
            Музику до вистави написав відомий композитор Марк Мінков.
Музика Марка Мінкова, вірші Юрія Ентіна, «Сюрприз», фрагмент к/ф (мюзиклу) «Незнайко з нашого двору».
            Мінков Марк Анатолійович, композитор, народний артист Росії. (25 листопада 1944 - 29 травня 2012)
            У  1969 закінчив Московську консерваторію по класу композиції Арама Хачатуряна.
Серед творів композитора - вокальні цикл на вірші Роберта Бернса, Олександра Блока, Анни Ахматової, Федеріко Гарсія Лорка, концерти для скрипки, віолончелі та фортепіано, опери: "Чарівна музика", "Не буду просити вибачення", "Біла гвардія", балет " Розбійники ", мюзикл" Робін Гуд ".
            Композитор багато і плідно працював у театрі і кіно. Написав що стала дуже популярною пісню "Наша служба і небезпечна і важка", яка довгі роки була невід'ємною частиною відомого телевізійного серіалу "Слідство ведуть знавці". Його музика звучить у таких фільмах, як "Без права на помилку", "В зоні особливої ​​уваги", "Все навпаки", "Ар-хі-ме-ди", "Ми з джазу", а також у відомому мультиплікаційному фільмі " У порту ".
            Пісні Марка Мінкова входять до репертуару популярних естрадних артистів, так, Алла Пугачова виконує "Не зрікаються кохаючи", "Ти на світі є", "Літні дощі", "Монолог", "А знаєш, все ще буде ...".
            Музика Марка Мінкова заразлива, імпульсивна. Блискуча оркестровка, вишукана стилізація, яскраве мелодійне обдарування, тонкий смак, почуття часу дозволили композитору здобути міцну популярність.
Мінков був президентом Гільдії композиторів кіно.
4.Музичне сприймання. Фр. з мюзиклів «Король лев», «Русалонька» (на вибір вчителя), муз. М. Мінкова «Сюрприз» фр. з х/ф-мюзиклу «Незнайка з нашого двору».
Проаналізуйте манеру співу у мюзиклі. Чим вона відрізняється від співу у опері?
Аналіз музичних творів.
-         Розкажіть про своє враження від пісень мюзиклу.
-         Охарактеризуйте рівень майстерності виконавця пісень і тембр його голосу.
-         Визначте характер та музичні образи творів.
-         Назвіть засоби музичної виразності композицій.
-         Які особливості жанру мюзиклу відчувалися в творах?
   Розучування пісні «Лебеді» муз. Г. Улиуької вірші М. Ярошенко.
Виконання пісні під супровід музичного інструмента та під фонограму. Показ рукою руху мелодії.
Виконання першого куплету ланцюжком.
Заспіваймо пісню сольно під фонограму.
  Узагальнення вивченого матеріалу. Рефлексія.
-         Що таке мюзикл?
-         Розкажіть про особливості цього жанру.
-         Чим відрізняється мюзикл від звичайного спектаклю?
-         Які мюзикли сучасних композиторів ви знаєте?
-         Розкажіть про музику цих творів.
-         Який сюжет зацікавив вас найбільше?
-         Розкажіть про українські мюзикли.
    Домашнє завдання.
З’ясуйте за допомогою програми телепередач, чи транслюють мюзикли на телеекранах. Чи звучать мелодії мюзиклів по радіо?
    Для допитливих — виконання музичного проекту.
МУЗИЧНИЙ ПРОЕКТ «СУЧАСНІ МЮЗИКЛИ»
Мета: підготувати та випустити шкільну тематичну газету, присвячену сучасним популярним мюзиклам.
Очікуваний результат: шкільна газета.
Типологія проекту: груповий, короткотривалий, інформаційний, му-зичний.
ПЛАН СТВОРЕННЯ ПРОЕКТУ:
Об’єднайтеся з друзями у три групи для створення проекту.
1.  «Журналісти» — проведіть опитування серед учнів класу або школи про улюблені сучасні мюзикли, оформіть дані опитування у вигляді діаграми.
2.«Мистецтвознавці» — знайдіть серед інформаційних джерел відомості про улюблені мюзикли учнів, підготуйте статті до шкільної тематичної газети.
3.«Художники» — оформіть газету на ватмані. Розмістіть статті та діаграми з опитуванням, додайте відповідні ілю-страції та фотографії.
Презентуйте свою газету та розмістіть її в інформаційному куточку школи.


Немає коментарів:

Дописати коментар